dnes je 13.7.2024

Vážení užívatelia,

Práve ste vstúpili do sekcie Nápoveda. Pripravili sme pre Vás prehľad dôležitých funkcií, ktoré môžete na portáli využívať.

Špeciálne funkcie profi databázy

1. Tematický register

Vyhľadávanie má aj špeciálne funkcie. Každý článok na portáli je zaradený do tematického registra. Toto zaradenie môžete nájsť v pravom hornom rohu obrazovky. Pokiaľ hľadáte príspevky s obdobnou témou, stačí iba kliknúť na jednu z týchto položiek a dostanete sa na prehľad článkov zaradených pod rovnakú položku tematického registra.

2. Súvisiace dokumenty

Pod nadpisom každého článku sa automaticky generujú súvisiace dokumenty, ktoré obsahujú doplňujúce informácie.

Ak Vás text zaujal, môžete si vyhľadať aj ďalšie články od tohto konkrétneho autora. Voľbu Dokumenty tohto autora nájdete vo vedľajšej záložke.

3. Vyhľadávanie podľa §

Nadštandardná je tiež previazanosť on-line databázy. Všimli ste si, že ak aj v texte článku uvedený konkrétny paragraf, po kliknutí sa v novom okne otvorí jeho úplné znenie? V ľavom dolnom rohu okna nájdete odkaz Súvisiace dokumenty, cez ktorý vyhľadáte všetky články, v ktorých je tento konkrétny paragraf uvedený.

Druhý spôsob, ako vyhľadať články s konkrétnym paragrafom alebo právnym predpisom, je k dispozícii v záložke Právne predpisy. Pri prehliadaní právneho predpisu môžeme použiť rovnaký odkaz Súvisiace dokumenty v ľavom hornom rohu okna, prípadne klikneme na Celý text predpisu a cez odkaz Súviasice dokumenty v ľavom hornom rohu sa dostaneme k článku, v ktorom je uvedený akýkoľvek paragraf prehliadaného predpisu.

4. Moje obľúbené

V časti Akcia máte možnosť pridať článok, ktorý Vás zaujal a ak sa budete k nemu chcieť neskôr vrátiť, uložíte ho pomocou funkcie Pridať do Mojich obľúbených. Jednotlivé uložené články je možné cez odkaz Moje obľúbené v okne Môj účet organizovať do Vami vytvoreného systému zložiek a jednoducho ich pomocou myši medzi zložkami presúvať.

OBSAH
VESTNÍKY MINISTERSTIEV